Natuurberichten
Pagina 1 van 1880 - 18795 Resultaten
De kwaliteit van het cultuurhistorische landschap Kromme Rijncorridor holt achteruit. De werkgroep die zich al jaren inzet voor dit kwetsbare gebied, doet dit tegenwoordig met beduidend meer gezag. Ze hebben namelijk een stichting..
Woont u in de buurt van het Drents-Friese Wold en wilt u helpen het leefgebied van een zeldzame en bedreigde vlinder te verbeteren? Dan is nu de kans! Samen met Natuurmonumenten en vrijwilligers gaat De Vlinderstichting daar aan..
De rubberen vingers van het geel hoorntje en echt bitterkruid gaat echt nog even door...
Planten en dieren op de Utrechtse Heuvelrug kunnen zich vanaf nu nog makkelijker tussen de verschillende natuurgebieden verspreiden. In 2025 was bij Maarsbergen al een ecoduct geplaatst. Nu is hier aan de zuidkant een ecologische..
In juni 2027 opent de Hortus Botanicus Amsterdam een nieuw themagebied: Nederlandse flora van de toekomst. In deze tuinvakken ontdekken bezoekers hoe het Nederlandse landschap er onder invloed van klimaatverandering uit kan zien...
Vleermuizen zie je vandaag overal als griezelige decoratie, maar wist je dat ze tot wel veertig jaar oud kunnen worden? Dat ze maar één jong per jaar krijgen? Of dat een pasgeboren vleermuisje zo’n 30 procent van het..
Door klimaatverandering krijgen we vaker te maken met droogte en perioden waarin er minder water beschikbaar is. Dat raakt ook bedrijven die veel water nodig hebben voor hun productie. Tien van zulke Zuid-Hollandse bedrijven..
De zeespiegel stijgt en onze vertrouwde manieren van beschermen tegen het water tonen steeds vaker hun beperkingen. Daarmee groeit de behoefte aan een nieuwe kijk op omgaan met zeespiegelstijging: samenwerken met de natuur, en met..
