Natuurberichten
Pagina 1 van 1842 - 18411 Resultaten
Naturalis heeft de impact op de biodiversiteit van de 25 meest ingekochte producten in de horeca, waaronder koffie en aardappels, in kaart gebracht. Biodiversiteit staat wereldwijd onder zware druk door voedselproductie. Chefs,..
Migrerende steltlopers, zoals drieteenstrandlopers, hebben grote energiereserves nodig. Voor hen kan het snel vinden van voedsel onderweg, ook in de Waddenzee, het verschil betekenen tussen een succesvolle trektocht en een..
Uit onderzoek van MOB blijkt dat Natura 2000-gebied het Zwanenwater ernstig vervuild is met bestrijdingsmiddelen. Omdat het meer alleen wordt gevoed door regen- en kwelwater, is dit erg zorgwekkend. Het toont (opnieuw) aan dat..
Het twintigste seizoen van Beleef de Lente is afgesloten. Het jubileumseizoen was een van de meest bijzondere in de geschiedenis van het populaire webcamproject van Vogelbescherming Nederland. Van unieke broedprimeurs en..
De meeste stoepen in Nederland zijn gemaakt van vierkante, grijze betontegels. Op oudere stoeptegels zie je vaak grijze cirkels, zo groot als de afdruk van een colablikje. Dat zijn korstmossen die elk jaar een paar millimeter..
Voor de actualisatie van het natuurbeheerplan voor het Lauwersmeer voerde Prolander een landschapsecologische systeemanalyse uit. Eerder kwam de samenwerking tussen Prolander en het Nationaal Water en Bodem Traineeship aan de..
Wie aan natuur denkt, denkt vaak niet gelijk aan muizen, maar muizen zijn een fundamentele pijler van ons ecosysteem. Ze vormen niet alleen de belangrijkste voedselbron voor talloze roofvogels en roofdieren, maar ze spelen ook een..
Het boomblauwtje wordt veel gezien en was ook goed vertegenwoordigd tijdens de Tuinvlindertelling van vorig weekend. Het is een prachtig felblauw vlindertje dat ook veel in tuinen te zien is. Tuinen (en zelfs balkons) zijn ook..
