Natuurberichten

Pagina 1 van 1840 - 18394 Resultaten

Duikers zijn fan van zeenaaktslakken, met hun grillige vormen en vaak exotische kleuren. Een favoriete soort is het Blauwtipje. De uitsteeksels op de rug lijken op blauw oplichtende gasvlammetjes. Hoewel die niet branden, is nu..


Lees verder 14 juli 2026   20 min oud

De Nederlandse kust trekt in de zomer traditiegetrouw veel bezoekers. Tegelijkertijd zoeken miljoenen broed- en trekvogels er een plekje om te broeden, uit te rusten of voedsel te zoeken. Sommige soorten broeden zelfs op het..


Lees verder 14 juli 2026   3 uur oud
Karper

Soms elkaars vijand: karper en blauwe glazenmaker...


Lees verder 14 juli 2026   3 uur oud
Tuinvlindertelling 26 - primair

Van 10 tot en met 12 juli was voor de achttiende keer de Tuinvlindertelling. Elfduizend tellingen leverden 108.000 vlinders op, een gemiddelde van zo’n kleine tien vlinders per telling van een kwartier. De atalanta werd het meest..


Lees verder 13 juli 2026   20 uur oud
De onderzoekers hebben 24 van de meest voorkomende sponssoorten uit tropische koraalriffen rond het eiland Curaçao onderzocht.

In mariene omgevingen voeden sponzen zich doorgaans met andere organismen om aan hun voedingsstoffen te komen, maar sponzen kunnen ook doen aan fotosynthese, in samenwerking met microben. Dit fenomeen kan bijdragen aan de..


Lees verder 13 juli 2026   22 uur oud
De schaar van de calicotrivierkreeft die op 4 april 2025 werd gevonden in de Klompenwaard, een uiterwaard van de Rijn nabij de Duitse grens. Door middel van een DNA-analyse door AQUON kon worden bevestigd dat het om deze soort ging.

Nederland is koploper in Europa als het gaat om problematiek die door verschillende invasieve uitheemse rivierkreeften wordt veroorzaakt. Momenteel hebben zich populaties van zeven soorten uitheemse rivierkreeften in ons land..


Lees verder 13 juli 2026   1 dag oud
Nachtvlinderlaken - primair

In het weekend van 17 en 18 juli is de Nationale Nachtvlindernacht. Op tientallen plekken, verspreid door het land, kun je meedoen aan nachtvlinderactiviteiten. Een opgespannen laken met een felle lamp ervoor wordt gebruikt om..


Lees verder 13 juli 2026   1 dag oud
Boerenzwaluw juvenile

Boerenzwaluw bezig aan tweede nest en gierzwaluwen krijgen vliegles...


Lees verder 13 juli 2026   1 dag oud

Vlakbij het centrum van de Limburgse gemeente Brunssum ligt het Schutterspark. Hier bevinden zich hangvennen, een natuurverschijnsel dat niet alleen uniek is voor Nederland, maar zelfs bijzonder voor heel Europa. Mens en dier..


Lees verder 12 juli 2026   1 dag oud
Bibliotheekbankje in de Varentuin, waarin je allerlei materialen aantreft met allerlei informatie over varens en de varentuin

Afgelopen jaar is de Varentuin van de Hortus botanicus Leiden gerenoveerd. Wie vreest dat daarmee de fijne sfeer of unieke collectie is aangetast, kan gerust zijn: het is er nog net zo mooi en soortenrijk als voorheen. Het beekje..


Lees verder 12 juli 2026   2 dgn oud

Archief