Natuurberichten
Pagina 1160 van 1765 - 17646 Resultaten
Brokkelsterren overwoekeren lokaal de Oosterschelde-bodem. Deze autochtone zeedieren komen normaal gesproken al algemeen voor in de gehele Oosterschelde, maar door het uitblijven van strenge winters komen ze nu op een aantal..
Baltsende en parende kemphanen, een bijzonder en zeldzaam fenomeen om te zien. Voor het eerst in 20 jaar vindt dit weer plaats in natuurgebied Waalenburg op Texel. Zo’n 55 kemphanen werden door Natuurmonumenten afgelopen week..
De eikenprocessierupsen zijn uitgekomen conform de prognose die het Kenniscentrum Eikenprocessierups op 29 maart 2015 heeft gegeven. In het zuiden zijn de eerste rupsen uitgekomen rond 10 april en in het noorden rond 12 april. Op..
We kennen allemaal wel trekvogels, die hier broeden en de winter in Afrika doorbrengen. Maar wist u dat er ook trekvlinders zijn? Begin mei is de tijd dat ze vanuit het zuiden ons land binnenkomen...
Roofdieren nemen langzaam weer de gebieden in waar ze in vorige eeuwen werden uitgeroeid. Ze werden toen nog gezien als schadelijk wild en jachtopzieners hadden er een dagtaak aan om ze te bestrijden. De tijden zijn gelukkig..
‘Big Brother is watching you.’ Je zult maar dag en nacht in de gaten worden gehouden door een camera in je huis. De spreeuwen in de nestkasten van het Jaar van de Spreeuw, Beleef de Lente en Nestkast Live trekken zich er niets van..
In mei leggen niet alleen alle vogels een ei. Ook de inktvissen in de Noordzee beginnen daar nu mee! Fotografe Sytske Dijksen vond op het puntje van de Texelse Hors een streng met dwergpijlinktviseitjes. Inktvissen leggen hun..
Alsof de bijenhouders in Nederland nog niet genoeg voor hun kiezen hebben gehad, wacht hun een nieuwe bedreiging in de vorm van twee exotische plagen van honingbijen. In Frankrijk en sinds vorig jaar ook Duitsland, rukt de..
Kastelen en buitenplaatsen zijn niet alleen belangrijk uit cultuurhistorisch oogpunt maar ook vanwege de aanwezige natuur. De oude parkaanleg met zijn waterpartijen, grasvelden en lanen biedt een leefomgeving aan vele zeldzame..
Stichting FLORON is gestart met een nieuw tijdschrift: PLANTEN, met populair-wetenschappelijke artikelen en informatie over ontwikkelingen in de Nederlandse flora. In het eerste nummer onder andere een verhaal over Stinkende..
