Natuurberichten
Categorie: Klimaat
Door de uitstoot van broeikasgassen onder andere door het gebruik van fossiele brandstoffen door de mens ontstaat het broeikaseffect. Hierdoor verandert het klimaat in Nederland en wereldwijd. Het leidt tot een opwarming van de aarde en zeespiegelstijging. Zowel de stijgende concentratie aan broeikasgassen en de klimaatverandering heeft grote gevolgen voor de natuur. Topbiologen hebben hier honderden natuurberichten over gepubliceerd op Nature Today. Hieronder staan alle klimaatgerelateerde natuurberichten met de meest recente berichten bovenaan.Pagina 116 van 133 - 1330 Resultaten

De eikenprocessierupsen hebben vanaf nu al de beruchte brandharen die bij mensen en dieren voor overlast kunnen zorgen. De ontwikkeling van de eikenprocessierups verloopt onder invloed van de huidige optimale omstandigheden..
Het steeds warmer wordende klimaat heeft positieve en negatieve effecten op vlinders. Specialisten van vochtige terreinen met hun hoofdverspreiding in Noord-Europa zullen het de komende jaren steeds moeilijker gaan krijgen. Maar..

Het warme weer van de afgelopen weken is heerlijk voor ons mensen. Maar voor sommige vogels is de warmte helemaal niet zo prettig. Vooral de grutto heeft door de droogte moeite om voedsel te vinden. Dat heeft weer tot gevolg dat..
De afgelopen weken heeft het nauwelijks geregend, en volgens het KNMI is de droogte ondanks de buitjes van deze dagen voorlopig nog niet voorbij. Veel planten en dieren hebben hier last van; voor anderen is het voorlopig juist..

De eerste meidoorns staan nu in bloei. De bloemen van zowel de één- als twee stijlige soort zijn nu te zien en te ruiken in cultuurlandschap en bossen. Zoals ieder jaar is de tweestijlige meidoorn iets eerder dan de éénstijlige..

De afgelopen twintig jaar bloeiden de appelbomen gemiddeld twee weken eerder dan daarvoor. Dit jaar staan ze zelfs zeer vroeg in bloei. Met het zeer warme aprilweer tot nu toe kunnen we rekenen op een zeer korte bloeiperiode...

IMARES, onderdeel van Wageningen UR, is erin geslaagd volwassen spiering uit het IJsselmeer en Markermeer te laten paaien onder laboratorium-omstandigheden. Dit is met deze soort nog niet eerder gelukt in Nederland, en voor zover..

Vanaf het midden van de negentiger jaren tot 2009 hebben we zeer milde winters gehad. In die periode zijn diverse Zuidwest-Europese zeedieren langzaam naar het noorden opgerukt en hebben zij zich voor het eerst op onze kust..

'Koude winters slecht voor kleine zilverreiger' en 'opmerkelijk herstel bij enkele soorten van de Rode Lijst', zo luiden twee opvallende resultaten uit het zojuist verschenen, bijna 150 pagina’s tellende, broedvogelrapport van..

Volgens de sterrenkundigen begint de lente op 21 maart om 0:21 uur. Op basis van de bloeidatum van de voorjaarsbloeiers is de lente eigenlijk al ruim twee weken geleden begonnen. De waarnemers van De Natuurkalender gaven de eerste..