Natuurberichten
Pagina 1048 van 1699 - 16984 Resultaten

Afgelopen kerstvakantie zijn 1040 plantenliefhebbers op zoek gegaan naar bloeiende planten tijdens de tweede editie van de Eindejaars Plantenjacht. Samen vonden zij 735 verschillende winterbloeiende soorten, een verdubbeling ten..
Tijdens een zogenaamde uitwaaiwandeling op nieuwjaarsdag in de duinen van Egmond werden op paardenmest flink wat kaalkopjes aangetroffen. Na determinatie bleek het te gaan om twee soorten die erg op elkaar lijken, het..

Grote karekieten hebben het zwaar in Nederland. Er moet snel iets gebeuren wil deze oer-Hollandse ratelaar van het riet niet uitsterven in ons land. Daarom lanceert Vogelbescherming Nederland een reddingsplan. In de Loosdrechtse..

Zaterdag wilden vrijwilligers van Staatsbosbeheer wilgen gaan knotten langs het Zwarte Water in Overijssel toen een van de leden ontdekte dat sommige wilgen waren aangeknaagd. Het bleken beversporen te zijn. De eerste langs het..

Na ruim 10 jaar werk is het beheer van natuurgebied Vechterweerd door FREE Nature overgedragen aan de streek. Lokale ondernemer, veehouder en eigenaar van zorgboerderij Buitenplaats Vechterweerd Evert Dijk zet het beheer nu voort...

Nog even terug naar vorig jaar, 2015. Dit was een uiterst matig vlinderjaar. Van de afgelopen 26 jaar leverden alleen 2012 en 2008 per route nog minder vlinders op in het Landelijk Meetnet Vlinders. Veel soorten deden het dan ook..

Strandjutters op de noordelijke Waddeneilanden vinden soms zeer bijzondere schelpen. Ze zijn relatief groot, bruin of zwart en in tegenstelling tot andere schelpen niet rechts- maar linksdraaiend en zeer zeldzaam. Wat deze..

Het gaat niet goed met één van de bekendste weidevogels, de kievit. Vanaf halverwege de jaren 90 neemt het aantal kieviten snel af. Waarschijnlijk overleven te weinig jonge kieviten de eerste weken. Reden voor Vogelbescherming..

Ambergrijs vinden op het strand is net zoiets als het winnen van de jackpot. Deze brokken ‘walvispoep’ zijn heel erg zeldzaam en kostbaar. Ecomare krijgt jaarlijks tientallen vragen over vreemde klonten die mensen op het strand..

Zoals al gemeld werd in de jaaroverzichten van nachtvlinders en libellen was 2015 ook voor dagvlinders geen goed jaar. Wel waren er een aantal opvallende gebeurtenissen zoals het scheefbloemwitje dat tot tweemaal toe werd gezien,..