Natuurberichten
Categorie: Insecten
Pagina 135 van 142 - 1419 Resultaten

Dit jaar kan een nieuwe steekmug toegevoegd worden aan de Nederlandse fauna: het tweelingzusje van de huissteekmug met de officiële naam Culex pipiens biotype molestus. Niet te onderscheiden van de huissteekmug, maar toch met een..

In deze tijd van het jaar komen mensen nog wel eens grote larven, engerlingen, en kevers tegen in hun tuin. De tuin moet worden bemest met compost of de grond bedekt met houtsnippers. Tijdens het graven in de composthoop komen ze..

Begin augustus werden we opgeschrikt door de melding dat drie exotische muggensoorten hun intrede in Nederland hadden gedaan. Hiervoor was veel aandacht, mede omdat deze muggen ziektes zouden kunnen overdragen. Maar wat is er..

Wie de laatste dagen uit het raam kijkt, ziet waarschijnlijk vooral sneeuw. Dit geldt ook voor rode bosmieren die hun kopjes buiten het nest steken. Rode bosmieren bouwen op en in de bosbodem soms flinke nesten waarin de..

In bosgebied waar runderen en andere grote grazers rondlopen, lijkt de kans op het oplopen van de ziekte van Lyme via een tekenbeet lager dan in vergelijkbaar bos zonder grote grazers. Bovendien zijn met Lyme besmette teken..

Ondanks het winterse karakter in de natuur blijft het nog steeds oppassen voor tekenbeten. Ze worden momenteel vooral in bossen opgelopen maar ook in de tuin. Het blijft dus belangrijk om het lichaam te controleren op tekenbeten..

Met de winter voor de deur gaan veel dieren op zoek naar een overwinteringsplaats. Veel vliegende insecten zoals de clustervlieg, de herfstvlieg of de gaasvlieg weten onze huizen soms in grote getale te koloniseren. Hoewel de..

Het is wisselvallig herfstweer. Onweer, storm en hagelbuien worden afgewisseld met momenten van zon, die het op beschutte plekjes nog heel aangenaam kunnen maken. Sommige zweefvliegen weten dit ook. Zij koesteren zich in het..

‘’s Morgens vroeg loop je met je gezicht in een spinnenweb’, een ervaring die we vooral aan de herfst verbinden. De kruisspin, een spin die zijn web vaak in de tuin ophangt, is nu volwassen en actief. Naast zijn bekende ‘wielweb’,..

De laatste weken zijn er weer muggen binnenshuis te vinden. Maar de zomer is toch voorbij? Hoe kan dat, en geven deze muggen nog overlast?..