Natuurberichten
Pagina 1019 van 1684 - 16834 Resultaten

In een ven bij Eindhoven zijn afgelopen week honderd Snoeken uitgezet om de populaties van de exotische Amerikaanse hondsvis en Zonnebaars onder de duim te houden. Deze uitheemse soorten zijn alleseters en vormen een bedreiging..

Op 9 maart vonden vrijwilligers van IVN Sint-Oedenrode het eerste kievitsei van dit jaar. Daarmee is het Jaar van de Kievit echt begonnen. Dit voorjaar doen we onderzoek naar de kuikenoverleving van kieviten. Je kunt zelf een..
Er is een kleine marene gevangen bij een vismonitoring op de IJssel. "Hoewel deze soort zelden wordt gevangen in Nederland, is dit al de tweede in korte tijd.", aldus Karen van de Wolfshaar van IMARES Wageningen UR. "Eind januari..

Op spectaculaire filmbeelden uit de Negev-woestijn zien we vele duizenden distelvlinders vliegen. Gaan deze allemaal naar het noorden? En hoe zit het met de aantallen in het Atlasgebergte, waar onze distelvlinders vandaan komen?..
Na een pittige klimpartij naar een uitkijkpunt in de duinen van Schoorl werden op de top vele Doolhofelfenbankjes opgemerkt. Terwijl de vele bezoekers zich vergaapten aan het prachtige vergezicht werd de aandacht van een..

In Nederland worden enorm veel natuurwaarnemingen verzameld; ons land is waarschijnlijk het best onderzocht in de hele wereld. Het overgrote deel van die kennis wordt verzameld door vrijwilligers die in hun vrije tijd vele uren in..

Voor het 23ste jaar op rij hebben vrijwilligers van Hoekschewaards Landschap kerkuil- en ransuilbraakballen geplozen. Ze kwamen 3.498 prooidieren tegen, waarvan 3.481 muizen. De veldmuis wordt altijd veruit het meest aangetroffen,..

De laatste decennia is onze nationale vogel de grutto zeldzaam geworden. Veel Nederlanders hebben er nog nooit een gezien. Komend weekend is daarom door Vogelbescherming en Vroege Vogels uitgeroepen tot ‘Welkom Grutto Weekend’. In..

Het was een zonnig weekend en de verwachting was dat de dagvlinders volop zouden vliegen. Alle soorten die werden verwacht, werden ook wel gezien de afgelopen dagen, maar het waren er nog maar weinig. Alleen kleine vossen waren op..
Staatsbosbeheer en Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier (HHNK) starten een project om Noord-Hollands riet te gebruiken bij de bescherming van de Noord-Hollandse kust. Voordeel voor Staatsbosbeheer: het riet hoeft niet langer..