Natuurberichten
Pagina 1116 van 1772 - 17714 Resultaten
Maar liefst 65 vleermuizen spotte boswachter Ronald Messemaker woensdag 27 januari in de vleermuisbunker van Vitens net buiten Sint Jansklooster. Het blijkt dus dat Het Hoge Land van Vollenhove en De Wieden een ideale combinatie..
Valentijnsdag 2016, zondag 14 februari, staat ook bij de vogels in het teken van de liefde. De webcams van Beleef de Lente van Vogelbescherming Nederland gaan dan aan. Via de camera’s in de verschillende nesten kan iedereen het..
Op woensdag 27 januari voerde FREE Nature de jaarlijkse vangactie uit bij de Schotse Hooglanders in de Broekpolder. Eens per jaar worden alle runderen bijeen gedreven. De kalfjes worden dan voorzien van de wettelijk verplichte..
In natuurgebieden met grote grazers, zoals in de uiterwaarden rondom slot Loevestein, is het ’s winters heel gebruikelijk dat de dieren wilgen en andere houtigen eten. Wanneer het malse gras opraakt, schakelen ze over op dit..
Er worden in Nederlandse en Vlaamse bos- en natuurgebieden steeds meer nieuwe soorten varens aangetroffen. Veel van deze nieuwe soorten en cultivars kwamen vroeger alleen aangeplant in tuinen voor. Het is aannemelijk dat tuinen de..
Recent is de vondst van een voor de Nederlandse kust nieuw beerdiertje gepubliceerd. Het betreft het Vulpenstekel strandbeerdiertje. Het beestje is niet groter dan ongeveer 0,2 millimeter. Hiermee is het aantal Nederlandse mariene..
Het gaat goed met de reeën in Nederland. Keerzijde hiervan is dat het aantal aanrijdingen met reeën is toegenomen tot zo’n 10.000 per jaar. Dat is te veel, vindt een coalitie van Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer, de 12..
De afgelopen weken deed zich een opmerkelijk fenomeen voor. Honderden kraanvogels die in Duitsland overwinterden, besloten vanwege invallende kou en sneeuw alsnog naar het zuidwesten te vliegen. Ze keerden daarna weer terug. In..
De Mergelmier is een in Nederland zeer zeldzame bewoner van kalkgraslanden. Afgelopen zomer werd de soort door medewerkers van Stichting Bargerveen aangetroffen op de Sint-Pietersberg. Werpt het verschralen van de vegetatie door..
Voor het eerst sinds tien jaar is het in 2015 een paartje Blauwe Kiekendieven gelukt om in Flevoland jongen groot te krijgen. Opvallend genoeg broedde dit paartje niet in een natuurgebied, maar in grootschalig akkerbouwland. ..
