Natuurberichten
Pagina 1183 van 1727 - 17270 Resultaten

De jarenlange overbevissing heeft grote gevolgen voor het ecologisch evenwicht in de zee. Een nieuwe studie toont aan dat natuurgebieden op zee afsluiten voor visserij zorgt voor ecologisch herstel en ook voordelig is voor het..
Sportvissers doen opmerkelijke waarnemingen van snoekbaars en roofblei in de Nieuwe Waterweg. Deze zoetwatersoorten worden normaal pas kilometers verder stroomopwaarts aangetroffen. Blijkbaar is de afvoer van zoet rivierwater hoog..

Een stukje rifkoraal op het Noordzeestrand van Vlieland, daar sta je van te kijken! Allard Polak, medewerker van de Waddenvereniging, stuurde een foto van de vondst naar Ecomare. Conservator Arthur Oosterbaan had zijn vermoedens..

Op 13 juli ontdekte Maarten Jacobs een Slangenarend in de Kalkense Meersen. Deze vogel - genaamd naar de ontdekker - verblijft intussen al 24 dagen in het gebied en zorgt er voor een gestage stroom aan roofvogelfans. Zo’n lang..
Nog maar ruim een decennium geleden was de argusvlinder in het hele land een gewone vlinder van graslanden en open bossen. Inmiddels is de soort uit een groot deel van Nederland verdwenen zo bleek ook uit de telling in mei. Komend..
Dit jaar is er in de loop van augustus, september en oktober een relatief grotere kans om eekhoorns te zien. Dankzij de aanwezigheid van beukennootjes en eikels in de herfst van 2013 en de zachte winter van 2013/2014 zal een groot..

In Bos t’Ename, een natuurgebied vlak bij Oudenaarde dat beheerd wordt door Natuurpunt, werden Paarse wespenorchissen ontdekt. Het gaat om de eerste officiële vondst in Vlaanderen en Nederland ooit. De orchideeënsoort is in heel..

Dankzij Waterschap De Dommel is in 2009 een bijzondere ecologische verbindingszone gerealiseerd langs de Strijper Aa met spectaculair resultaat voor amfibieën. Zo blijkt uit de resultaten van 5 jaar monitoring...

Op begraafplaats Heiderust te Rheden is de zeer zeldzame Zwartwordende cantharel aangetroffen. Het gaat om de tweede vondst ooit in Nederland. De Zwartwordende cantharel staat niet alleen op de Nederlandse Rode Lijst, maar ook op..

Nederland zal moeten wennen aan extreme buien, zeggen deskundigen de afgelopen dagen in de media. Forse regenbuien zoals afgelopen week zullen steeds vaker voorkomen. Een simpele oplossing tegen wateroverlast: steen uit de tuin,..