Natuurberichten
Pagina 1187 van 1679 - 16788 Resultaten

Het is vijf voor twaalf voor de Kempense heidelibel. De typische Kempenaar is in de hele Benelux een zeldzame verschijning geworden en staat als enige Belgische libel op de Europese Rode Lijst. Omdat de soort in heel Europa..
Afgelopen zaterdag werd er bij De Vlinderstichting gepuzzeld. Honderden foto’s van vlinders werden op naam gebracht. Daarbij flink wat blauwtjes. Een lastige groep?..

Door de zeer hoge temperaturen komen er steeds meer waarnemingen van natuurverschijnselen binnen die niet bij het begin van januari horen...

Onderzoekers van Wageningen University roepen het publiek op steekmuggen die in de winter actief zijn te vangen en naar hen op te sturen voor onderzoek. Het gaat mogelijk om een ‘tweelingzusje’ van de in Nederland welbekende..

Sinds het begin van de 90er jaren is de verspreiding van de invasieve, van oorsprong Indo-Pacifische, Koraalduivel over de Caribische Zee een steeds groter wordend probleem voor mariene parkmanagers en natuurbeschermers. Op een..

Bijna twee jaar geleden, op 30 januari 2012, berichtten we over het vuurwerk dat een massale verstoring uitoefent op de dierenwereld, in het bijzonder op vogels. Ook mensen beginnen zich in toenemende mate te storen aan deze..

Ruim 1600 tellers. 5,2 miljoen watervogels. Nederland is het watervogelland van de enorme aantallen. Tijdens de midwintertelling van 18 januari worden die opnieuw in kaart gebracht door vrijwillige tellers. De telling wordt al..

Gewapend met tandenborstels, satéstokjes en loepjes is er flink op los gepeuterd bij Ecomare op Texel. Tientallen kinderen hebben in de kerstvakantie samen met vaders, moeders, opa’s en oma’s meer dan honderd uilenbraakballen..
Het zal u niet ontgaan zijn, de temperatuur de afgelopen weken was bovengemiddeld. Wat betekent dit voor overwinterende vlinders? Er zijn al regelmatig citroenvlinders, kleine vossen en dagpauwogen gemeld. Gaat dat wel goed?..

Natuurmonumenten is er in geslaagd om met behulp van een camera voor het eerst in ongeveer 40 jaar een levende otter in het natuurgebied de Nieuwkoopse Plassen te signaleren. Dit dier is niet alleen de eerst levende otter in de..