Natuurberichten
Pagina 1593 van 1698 - 16980 Resultaten

De afgelopen 70 jaar overwinterden veel Nederlandse trekvogels steeds dichterbij hun broedgebied dan daarvoor. Volgens onderzoeker Marcel Visser van het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW) komt dit zeer waarschijnlijk..

In het weekend van 22 en 23 augustus worden de vlinders geteld langs het Pieterpad. Deze Lange Afstands Wandeling loopt van Pieterburen in het Noorden van Groningen tot aan de Pietersberg in Zuid-Limburg. U kunt nog meedoen. Vorig..

Elk jaar, in juli en augustus, worden er veel vragen gesteld over grote libellen die in de tuin worden gezien of in huis rondvliegen. Negen van de tien keer gaat het om de blauwe glazenmaker. ..

De vogelziekte 'het geel' heeft zich over heel Nederland verspreid. Afgelopen week kwamen bij Vogelbescherming Nederland en Sovon meldingen binnen uit het gehele land. Gisteren zijn ook de eerste dode vogels in Zeeland en op de..

Planten en insecten hebben vaak een nauwe relatie. Zo zijn er kleine snuitkevers die alléén in de vruchtjes van klokjes leven. Ze kunnen zelfs een klein plaagje vormen waardoor de klokjes lokaal geen zaad meer vormen. ..

Na de eerste waarneming van de grote weerschijnvlinder (Apatura iris) in het Voorsterbos in 2008, is er in dit natuurgebied nu sprake van een echte populatie van deze zeldzame vlinder. Er zijn in één week tijd maar liefst op vier..

Landschap Overijssel heeft op landgoed Smalenbroek in Twente bosvleermuizen aangetroffen. In een holle boom op het landgoed bevindt zich een gehele kraamgroep. Het is voor het eerst sinds de jaren tachtig dat er weer..

De geoorde fuut is een relatieve nieuwkomer in ons land. In 1918 werden de eerste zekere broedgevallen in de Ankeveense Plassen en het Leersumse Veld vastgesteld. In 2007 werd de Nederlandse populatie op zo’n 450 broedparen..

Klimaatverandering kan de levenscycli van de koekoek en zijn gastheren verstoren. Dit blijkt uit een artikel dat onlangs in het wetenschappelijke tijdschrift ‘Biology Letters’ verscheen. Voor dit onderzoek is gekeken naar de..

De witjes zijn weer los. De volgende generatie is volop actief en plaatselijk kun je grote aantallen bij elkaar aantreffen. Vooral het klein geaderd witje is momenteel veel te zien...