Natuurberichten
Pagina 1634 van 1745 - 17447 Resultaten
‘Herfsttijloos’, een geschikte plantennaam voor in het nationaal dictee. Wie nu op zoek gaat naar deze mooie nazomerbloeier kan met eigen ogen vaststellen dat de stijl niet ontbreekt. Het zijn er zelfs drie. Een stijlvol plantje..
Hoewel veel paddenstoelen nog steeds achteruit gaan, gaat het beter met de stekelzwammen. Na jaren van achteruitgang is de gezoneerde stekelzwam weer vaker te vinden in met eiken beplante schrale wegbermen. Wellicht verdwijnt de..
Op een oud baggerdepot in de Nieuwkoopse Plassen is de afgelopen jaren bijzondere flora en fauna gaan leven. In augustus is het depot met kleine ingrepen ingepast in het natuurlijke landschap. ..
Een romantisch zwanenstel heeft dinsdagochtend een flinke opstopping op de A2 van Amsterdam naar Den Bosch veroorzaakt. ..
Het volgen van de drie eikelmuizen, die eerder dit jaar door de Zoogdiervereniging zijn voorzien van zendertjes, is in volle gang. Momenteel zijn de slaapmuisjes erg vocaal en wordt hun gekrijs in het bos regelmatig gehoord door..
De trektijd is in volle gang. Veel vogels eten zich moddervet om de lange reis naar Afrika te kunnen ondernemen. Een enkele vogel, zoals de kleine karekiet, weet er zelfs nog een liedje uit te persen. ..
Minister Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft vijf nieuwe rode lijsten gepubliceerd met soorten die in Nederland zijn bedreigd. De lijsten vervangen de oudere rode lijsten voor zoogdieren, reptielen, amfibieën,..
In de Nieuwkoopse Plassen merk je dat het najaar wordt. Twee visarenden vetten zich op, de eerste smienten zijn gearriveerd en zo’n 20 zilverreigers die in Nederland overwinteren staan in de graslanden. ..
‘Dwars door de duinen’. Zo heet een fraai boek over de natuur in onze kuststreek. Maar een duindoornstruweel op je pad brengt je al gauw op andere gedachten. Daar is met die scherpe doorns geen doorkomen aan...
Klimop bloeit nu. De eerste bloeiende exemplaren konden al vanaf half augustus worden gezien, en vanaf nu bloeit klimop volop. Heerlijk voor veel bijen, zweefvliegen en vlinders. Zo aan het eind van de zomer zijn veel planten..
