Natuurberichten
Pagina 1634 van 1727 - 17270 Resultaten

Al een aantal weken geleden meldden we op Natuurbericht.nl dat er in een nieuw natuurontwikkelingsgebied de Groene Jonker bij Zevenhoven (Zuid-Holland) enkele bijzondere vogelsoorten te zien zijn. Er worden onder andere..

Steeds vaker worden onderzoekers van RAVON geconfronteerd met geelbuikvuurpadden die onder stenen zijn platgedrukt en met vernielde stenenhopen in het leefgebied van deze uiterst zeldzame dieren. Naar schatting gaat jaarlijks rond..

Afgelopen week zijn op vier verschillende plaatsen in het Voorsterbos (Flevoland) grote weerschijnvlinders gezien. De eerste waarneming in 2008 was een grote verrassing, maar nu de zeer zeldzame vlinder op zoveel plekken is..
In Nederland is de bijenorchis een zeldzame verschijning op gewone plekken zoals opgespoten terreinen, braakliggende akkers en bermen. Wisselvalligheid is troef, planten komen en gaan of slaan soms jaren van bloei over. In de..

In deze tijd van het jaar oefenen jonge zwartkoppen volop hun zang. Voor de zwartkop geldt letterlijk: oefening baart kunst. Pas volgend voorjaar, na een klein jaar hard repeteren, begint het ergens op te lijken...

De pilot met de herintroductie van wisenten in Nationaal Park Zuid-Kennemerland (het Kraansvlak) lijkt een succes te worden, zo concluderen onderzoekers Joris Cromsigt en Hubert Kivit in het nieuwste nummer van het populair..
Bij de jaarlijkse telling van de nesten van purperreigers hebben medewerkers van Natuurmonumenten 86 nesten geteld tegenover 44 in het jaar ervoor. Sinds 1977 is het aantal nesten niet meer zo hoog geweest als dit jaar, met een..

Het gros van de visdieven is allang weer teruggekeerd naar de Nederlandse broedkolonies. Toch komen er bij SOVON nog steeds meldingen van nieuw aangekomen broedvogels binnen. Dit is opvallend laat en je kunt je afvragen of daar..

Afgelopen weekend is het eerste spiegeldikkopje van 2009 gemeld in de Mariapeel. Het spiegeldikkopje komt alleen nog maar voor in de Peelregio, op de grens van Noord-Brabant en Limburg. De komende weken zijn ze daar goed te..

Ten zuidoosten van Weert kwam enkele jaren de Siberische grondeekhoorn voor. Buurtbewoners hadden het beestje in 2007 en 2008 echter alleen als verkeersslachtoffer gezien. Het leek erop dat de soort niet meer voorkwam. Tot de..