Natuurberichten
Dossier: Biodiversiteit
Pagina 366 van 376 - 3751 Resultaten
Recent hebben sportduikers een Zeebes in het zuidwestelijke Grevelingenmeer aangetroffen. Een Zeebes is een klein zeediertje van niet meer dan 2.5 centimeter breed en 1.5 centimeter hoog. Ik geef toe dat het geen spectaculair..
Tijdens een nachtvlinderavond, waarbij met licht de vlinders werden gelokt, is bij Culemborg een aantal zeldzame soorten aangetroffen, waaronder de gemarmerde wortelboorder. Deze soorten zijn vooral bekend van de Veluwe en andere..

Sinds 2007, en zeer waarschijnlijk zelfs al een paar jaar eerder, heeft het Bretelletje zich massaal gevestigd in de jachthaven van Burghsluis. Hij komt er al jaren in enorme aantallen voor. En omdat hij er zo massaal voorkomt is..

Composieten of Asterachtigen vormen zowel wereldwijd als in ons land een van de grootste plantenfamilies. Tot de vertegenwoordigers in Nederland horen niet alleen de welbekende paardenbloem, maar ook zeldzaamheden als Valkruid,..

De overgang van bos naar open gebied behoort in principe tot een van de meest soortenrijke biotopen van Nederland. Dergelijke overgangen zijn op veel plaatsen in ons land onvoldoende ontwikkeld. Met slimme grondaankopen realiseert..

Afgelopen weken zijn in korte tijd een flink aantal bijzondere waarnemingen voor het Grevelingenmeer gemeld. Het betreft de Plompe knuppelslak, Boompjesslak, Sierlijke slibanemoon, Ringsprietgarnaal en de worm Ophiodromus..

Voorheen zagen bezoekers van het Kraansvlak (Noord-Holland) maar weinig basterdzandloopkevers en dan vooral op de zandpaden waar de boswachters overheen rijden. Dit voorjaar barst het van deze fotogenieke jagers...

Met zo’n kleine 20.000 bekende soorten zijn de insecten de soortenrijkste groep in Nederland. Over enkele groepen is veel bekend, zoals dagvlinders, libellen, loopkevers en sprinkhanen. Veel andere groepen moeten het doen met..

Wat hebben de kernramp van 25 jaar geleden in Tsjernobyl, de recente olieramp in de Golf van Mexico, de nucleaire gevolgen van de aardbeving in Japan en de tijdelijke stop van de garnalenvangst op de Nederlandse kust met elkaar..

Sinds een week worden er dagelijks raven gezien in de Gelderse Poort. Een bijzondere vogel in deze uiterwaarden. Toen de raaf in de eerste helft van de vorige eeuw uitstierf broedde het laatste paar in de Millingerwaard. Hopelijk..