Natuurberichten
Pagina 1013 van 1701 - 17006 Resultaten

Nu de lindebomen bloeien is het mogelijk dat er onder de bomen een groot aantal dode hommels. De massale sterfte is een jaarlijks terugkerend en eeuwenoud verschijnsel. De hommels komen om van de honger. De lindebomen waar sterfte..

Tot een jaar of twintig geleden was de grote weerschijnvlinder een zeldzame verschijning, die alleen in wat oude loofbossen in het Zuiden en Oosten van ons land werd gezien. De laatste tijd wordt deze schitterende en bijzondere..

Natuurmomenten onderzoekt welke dieren de natuurbrug over de N261 gebruiken. De Westloonse Wissel is sinds eind vorig jaar in gebruik en verbindt Nationaal Park De Loonse en Drunense Duinen en Huis ter Heide. Het is een omvangrijk..

Met de ontdekking van een nest met 6 eieren langs de spoorweg in Kuringen bij Hasselt (België) staat het onomstotelijk vast: de Taiwanese rattenslang plant zich voort vlak bij Nederland. Dankzij het opwarmende microklimaat langs..

Nederland kan alweer een soort aan haar zeenaaktslakkenlijst toevoegen. Tijdens Expeditie Zuid 2016 van Stichting Duik de Noordzee Schoon werd de zeenaaktslak Doto pinnatifida aangetroffen op Nederlands grondgebied. Deze soort..
Heftige regenbuien, we zien ze steeds vaker. De afgelopen weken zijn we getuige van veel neerslag in sommige delen van het land. Ondergelopen straten, tunnels en akkers waren volop in het nieuws. Naar verwachting neemt de kans op..

Voor kwartelkoningen en porseleinhoentjes is het voorjaar nog niet voorbij. Ze duiken nog steeds op nieuwe plekken op. Kwartelkoningen laten hun raspende roep in ruigtes en akkerbouwgebieden horen. Porseleinhoentjes slaan hun..

Klein fakkelgras (Rostraria cristata), een nieuwkomer in de Nederlandse flora, is bezig met een opmars in Nederland. Afgelopen juni ontdekte Peter Wetzels een zeer grote groeiplaats op de Javakade in Amsterdam...

De Brede geelgerande waterroofkever is voor het tiende jaar op rij in Nederland waargenomen en het predicaat ‘uitgestorven’ kan worden geschrapt. Het is de grootste, strengst beschermde waterroofkever van Europa. Onderzoek toont..

Nederland is een soort rijker dan gedacht. Het gaat om een zeenaaktslak die hier al veel langer is. De verwante Bleke knuppelslak wordt al jaren in de Zeeuwse Delta waargenomen, maar nu blijkt het bij een deel van die waarnemingen..