Natuurberichten
Pagina 402 van 1784 - 17836 Resultaten
Papegaaivissen zijn meer dan alleen een mooi gezicht. De gemiddelde papegaaivis besteedt tot negentig procent van zijn dag aan het schoonmaken van de koraalriffen. Met hun scherpe bek kunnen ze gemakkelijk algen van koralen en..
Natuurherstel is één van de beste investeringen die we kunnen doen om verlies van biodiversiteit te stoppen, volgens het nieuwste Living Planet Report. Over het geheel genomen is onze natuur er slecht aan toe. Sommige belangrijke..
Op zaterdag 15 april start alweer de derde Groene Karavaan van het programma Natuur voor Elkaar in Noordwest0Overijssel. Twee weken lang kunnen kleine en grote inwoners van Staphorst, Kampen, Zwartewaterland, Steenwijkerland en..
In heel Europa hebben natuurbeheerders te maken met de effecten van klimaatverandering. Waar de één worstelt met steeds langduriger perioden van droogte, kampt de ander met steeds vaker optredende stortbuien. Ook PWN ziet in haar..
Dit weekend werden er zoals vanouds weer Zwartwitte bokaalkluifzwammen in de Staatsbossen van Schoorl aangetroffen. De afgelopen drie jaar waren voor deze soort bedroevend slecht, dus onze vondst was een ware opkikker. Het gebied..
Bijenexperts roepen iedereen op om in het weekend van 15 en 16 april een half uur bijen te tellen voor de Nationale Bijentelling. Dat kan in je tuin, op je balkon, of bij een stukje groen in je buurt. De bijen-experts hopen..
Een zeearendenpaar heeft een oud bos in de Millingerwaard uitgekozen om hun nest te bouwen. Rust is nu heel belangrijk. Om ervoor te zorgen dat ze zo min mogelijk worden gestoord, hebben Staatsbosbeheer en Werkgroep Zeearend in..
Het voorjaar is begonnen. Een van de eerste voorjaarsboden, het Gewoon speenkruid, staat momenteel in volle bloei. Met haar frisgroene, met gele ‘boterbloemen’ bespikkelde tapijten fleurt ze vochtige, voedselrijke bosbodems en..
