Natuurberichten
Categorie: Vogels
Op Nature Today publiceren topbiologen dagelijks over actuele ontwikkelingen in de natuur. In de afgelopen jaren zijn al honderden natuurberichten gepubliceerd over vogels door onder andere Vogelbescherming Nederland, de Werkgroep Grauwe Kiekendief, het Nederlands Instituut voor Ecologie en Wageningen University & Research. De vogelberichten gaan over uiteenlopende onderwerpen waaronder: vogeltrek, vogels herkennen, geluiden van vogels, vogels in de tuin, vogels voeren, waarnemen van vogels. Een zeer groot aantal soorten is al aan bod gekomen. Alle vogelberichten staan hieronder weergegeven op chronologische volgorde. Zeer regelmatig komen er weer nieuwe vogelberichten bij.Pagina 174 van 291 - 2901 Resultaten

Door het zachte weer zouden vogels wel eens vroeg kunnen gaan broeden dit jaar. Wat heeft dit voor gevolgen voor vogelpopulaties? Het bijhouden van het broedsucces is van groot belang voor het kunnen verklaren van..

Afgelopen najaar schreven we over de invasie van Kruisbekken en het verschijnen van de zeldzame Grote kruisbek. Wie dezer dagen door wat grotere naaldbossen loopt, komt nog steeds veel van die Kruisbekken tegen. Vroege..

De ontwikkeling van de Geelgors in Nederland kent een variabel patroon. In de eerste decennia van de twintigste eeuw kwam de soort nog ‘algemeen’ voor op het bouwland van Noord-Groningen en Noord-Friesland. De naoorlogse..
Het gaat niet goed met de spreeuw in Vlaanderen. Dat blijkt uit een analyse van de gegevens van Het Grote Vogelweekend, de jaarlijkse tuinvogeltelling van Natuurpunt. Sinds 2009 verliest de spreeuw terrein. Nog maar één tuin op..

Gisteren (maandag 24/02) werden duizenden overtrekkende Kraanvogels in het Belgisch luchtruim gesignaleerd. Door het zachte weer waren ze er vroeger bij dan andere jaren. Opvallend was ook dat hun trekfront over de hele breedte..

Het belooft weer een spannend seizoen te worden van Beleef de Lente, het webcamproject van Vogelbescherming Nederland. Zaterdag 1 maart gaan de camera’s aan en dan kan iedereen vier maanden lang 24 uur per dag meekijken in de..

Afgelopen najaar schreven we over de invasie van kruisbekken en het verschijnen van de zeldzame grote kruisbek. Wie nu door wat grotere naaldbossen loopt, komt nog steeds veel kruisbekken tegen. Blijven die allemaal in Nederland..
Met het broedseizoen voor de deur is februari de ideale maand om een nestkastje op te hangen. Veel vogels zijn al op zoek naar een geschikte nestgelegenheid en nu al een kastje ophangen voorkomt verstoring. Het ophangen van een..

De week van 17 tot en met 24 februari is de “Nationale Week van de Nestkast”. Het broedseizoen van de vogels nadert en dat is hét moment om je tuin met een eigen nestkast uit te rusten. Zo help je vogels bij hun zoektocht naar een..

Wie rond deze tijd van het jaar besluit om een nachtelijke wandeling in het bos te maken, doet dat misschien wel met het ge-oehoe van de Bosuil op de achtergrond. In griezelfilms zorgt dat spookachtige geluid weleens voor de..