Natuurberichten
Dossier: Biodiversiteit
Pagina 165 van 369 - 3683 Resultaten

Het klimaat begint langzaam maar zeker te veranderen. Hittegolven lijken al meer een vast zomers fenomeen te worden, afgewisseld met periodes met zware regenval. Er zijn maar weinig paddenstoelen die het uithouden onder deze..

Veel bossen zijn vroeger gelijkvormig aangelegd en beheerd met één specifiek doel: houtproductie. Tegenwoordig zetten we juist in op structuurrijke, gemengde bossen en is er aandacht voor de verschillende bosfuncties. Dat vraagt..

In de zomer van 2020 werd tijdens een inventarisatie voor de Gemeente Haarlem een nieuwe bijensoort voor Nederland gevonden, de centauriebehangersbij. De dichtstbijzijnde vindplaatsen liggen in Zuid-Duitsland. Daarnaast werd een..

Bezoekers van Naturalis kunnen vanaf eind komende week iets unieks zien in het museum: een reusachtige installatie die piepkleine insecten in detail gaat fotograferen. ..

In Rivierpark Maasvallei, gelegen op de grens van België en Nederland, keert een eeuwenoud systeem van begraasde open bossen langzaam terug. Het samenspel van rivierwater en grote grazers is er weer in volle glorie te bewonderen...

De laatste tijd staat de tag #migratingelephants in de schijnwerpers op sociale media in en buiten China. Een kudde Aziatische olifanten trekt naar het noorden in de provincie Yunnan (in het zuidwesten van China). De kudde heeft..
Stikstofdepositie beïnvloedt de natuurkwaliteit. Voor ieder habitattype dat gevoelig is voor stikstof is een kritische depositiewaarde (KDW) vastgesteld. Als de stikstofdepositie boven de KDW komt, wordt een negatief effect op de..

Sinds 6 mei staat het portaal ‘Wat brengt de kat thuis’ open, in de tussentijd zijn er ongeveer honderd verschillende meldingen binnengekomen. De bosmuis is het meest gevangen maar ook konijn, haas en wezel zijn gepakt. Er kunnen..

Wageningen University & Research lanceert het Wageningen Biodiversity Initiative (WBI). Binnen dit initiatief werken onderzoekers vanuit alle disciplines samen om de wereldwijde teruggang van biodiversiteit beter te begrijpen en..

Inzaaien is een hype die steeds grotere vormen aanneemt. FLORON maakt zich zorgen over de ‘maakbaarheid’ van de natuur. Met een speciaal themanummer van het tijdschrift PLANTEN besteden we hier deze zomer aandacht aan. Aan de..