Natuurberichten
Pagina 442 van 1685 - 16842 Resultaten

Vorige week organiseerde de Dutch Caribbean Nature Alliance een workshop over het herstel van de zee-egels op Saba. Deze workshop hielp 21 koraalexperts uit het Caribisch gebied en meer dan 65 online aanwezigen om een uitgebreid..

Eieren zoeken is traditie met Pasen. Voor veel mensen is een Paas-strandwandeling ook traditie. Wat als je beide tradities nu eens combineert en op het strand naar eieren gaat zoeken?..

Cetti’s zanger in opmars en alpenwatersalamander legt eieren...

Het stoepplantje van deze week is weer zo'n klein ding waar je door 'plantenblindheid' gemakkelijk aan voorbijloopt, hoe algemeen het ook is. De plant is een bladrozetje met een of enkele bloemstengeltjes. Tot je de naam hoort:..

Langs de Nederlandse infrastructuur ligt een enorme potentie om biodiversiteit te versterken. Denk daarbij aan terreinen langs spoorlijnen, (snel)wegen, kanalen en waterwegen, rondom hoogspanningsstations en bermen. Om een..

Zwemmen in de natuur is gezond. Een groep Britse wetenschappers is het project 'Wild Swimming and Blue Spaces' gestart om het aan te moedigen. Maar wildzwemmers moeten wel goede beslissingen kunnen nemen over hun veiligheid,..
Het walvis- en dolfijnonderzoeksprogramma Ti Whale An Nou is op 25 maart 2022 van start gegaan. Het programma staat in het teken van het in kaart brengen van de diversiteit, de migratie en het aantal walvissen en dolfijnen in het..

Op Twitterkanaal @soortvandedag wordt dagelijks een plant of dier uit Nederland in het zonnetje gezet. Sinds de oorlog in Oekraïne zoeken we daarvoor foto’s met de kleuren blauw en geel. Inmiddels zijn er al tientallen soorten..

Van 12 tot en met 18 april is het de Week van de Groene tuin. Het doel is om zoveel mogelijk tuinen, balkons en straten (verder) te vergroenen en te verduurzamen. U kunt nog steeds meedoen en elke dag worden er verschillende..