Natuurberichten
Pagina 464 van 1711 - 17107 Resultaten

In mei 2022 kan je meedoen met één van de vier workshops over ecologisch bermbeheer in de provincie Noord-Brabant. In de workshops laten experts van verschillende kennisorganisaties praktijkvoorbeelden zien van verschillende types..

Actuele gegevens over bodem, grondwater en terreinvormen zijn nodig om verstandig om te gaan met het grondgebied en met het grond- en oppervlaktewater, bijvoorbeeld om ruimte te zoeken voor woningbouw, of voor waterberging. Deze..

Gelderland is rijk aan waardevolle, maar wel stikstofgevoelige natuur. Daarom werkt de provincie aan structureel minder stikstofuitstoot én het robuust maken van de natuur. Voor dat tweede doel kunnen terreineigenaren met subsidie..

De Atlas Leefomgeving vierde op 14 april 2022 haar vijftiende verjaardag in het Hof van Cartesius in Utrecht, samen met alle partners die de afgelopen jaren hard meewerkten aan de Atlas. Een week later volgde de Atlas..

Het monitoringseizoen is weer gestart. Ecologen, biologen en vrijwilligers uit het hele land trekken de anti-tekenkleding aan en gaan op pad. Zo ook de ecologen van de Bosgroepen. Van vegetatiekartering tot broedvogelmonitoring;..

Het samenleven met biodiversiteit is overduidelijk één van de grote uitdagingen voor de komende eeuw. In zijn afscheidsrede als buitengewoon hoogleraar Ecologie en Bescherming van Insecten aan Wageningen Universiteit bouwt Michiel..
Twee Veelkleurige vergeet-mij-nietjes? Dankzij een recent onderzoek door Gerard Dirkse, Leni Duistermaat en Ben Zonneveld weten we dat ‘ons’ Veelkleurig vergeet-mij-nietje niet uit één, maar twee (onder)soorten bestaat. De..

Er is de laatste jaren steeds meer aandacht voor nachtvlinders en dat is hard nodig, want daar weten we nog maar weinig over. Doordat er meer wordt gekeken is ook de kans op verrassingen groter. Vorige week was het raak. In..