Natuurberichten
Categorie: Zoogdieren
Pagina 144 van 210 - 2093 Resultaten

Ondanks dat het nachtdieren zijn, behoren egels tot de meest waargenomen zoogdieren in Nederland. Ook voor de camera’s van Dood Doet Leven scharrelen ze met regelmaat rond. De egels blijken profijt te hebben van dode dieren in de..

Afgelopen weekend heeft de vleermuizenwerkgroep van Natuurpunt 2926 vleermuizen van 13 verschillende soorten geteld in de fortengordel rond Antwerpen. Forten worden almaar belangrijker voor de dieren, en daarom wordt de..

De uitzonderlijke weersomstandigheden deze winter gooien het leven van de Hazelmuizen in Voeren aardig overhoop. Net voor kerst vorig jaar hebben onderzoekers van de Zoogdierenwerkgroep nog een wakkere Hazelmuis aangetroffen...
Op 13 januari 2014 werd een gestreepte eekhoorn waargenomen in de bebouwde kom van Eindhoven. De waarnemer kon enkele foto’s maken en plaatste de waarneming op Telmee.nl. Aan de hand van deze foto’s kon achterhaald worden dat het..

Vorige week hebben Nederlandse onderzoekers van ARK een recente foto van een kat onder ogen gekregen. Na onderzoek blijkt het om een echte wilde kat te gaan. Dit betekent dat deze zeer zeldzame soort binnen één jaar al twee keer..

De koniks van FREE Nature leven in een natuurlijke kudde. In zo’n kudde worden veulens geboren en ontstaan vanzelf nieuwe familiegroepen. Ook verhuizen de dieren wel eens van leefgebied. Op 27 januari werden twee halfbroers na..

De aantallen overwinterende vleermuizen zijn tussen 1993 en 2011 aanzienlijk toegenomen in negen onderzochte EU landen. Dit blijkt uit een recent verschenen rapport van het Europees Milieu Agentschap. Hierin zijn voor het eerst..

Deze week heeft ARK Natuurontwikkeling een recente foto van een kat onder ogen gekregen. Na onderzoek blijkt het om een echte wilde kat te gaan. Dit betekent dat deze zeer zeldzame soort binnen één jaar al twee keer is waargenomen..

Na meer dan 50 jaar afwezigheid is de otter terug in de Gelderse Poort. Vorige week werden bij toeval ottersporen ontdekt in het grensgebied van de Ooijpolder en de Duitse Duffelt. Dat was aanleiding voor Flora- en Faunawerkgroep..

Wat een verschil met een jaar geleden. Meteo Consult meldde op 16 januari dat de temperatuur een jaar geleden maar liefst 26 graden lager was dan nu in 2014. Toch zegt dit voor de grote grazers niet heel veel. Een dikke..