Natuurberichten
Pagina 514 van 1802 - 18011 Resultaten
Bij landplanten zorgen insecten of de wind voor de bevruchting van de vrouwelijke bloemen. Maar hoe stellen waterplanten hun nageslacht eigenlijk veilig? ..
10 augustus is het de Internationale Dag van de Leeuw. Dan richten we node de aandacht op de koning der dieren. Want hij ziet zijn Afrikaanse koninkrijk steeds kleiner worden en zijn aantal instorten: in 100 jaar tijd van 200.000..
Noordervroon, vlak boven Westkapelle, is een nat natuurgebied, met duingraslanden, waterpartijen en kleine eilandjes, onder beheer van Staatsbosbeheer. Het afgelopen jaar is het gebied grondig opgeknapt met financiële steun van..
Konijnen spelen een belangrijke rol in de ecologie van de duinen. Met hun gegraaf en gegraas beïnvloeden ze de vegetatie en bovendien vormen ze een voedselbron voor hermelijnen en kiekendieven. Helaas gaat het niet goed met de..
Het muntvlindertje is een heel algemene vlinder, dat verspreid door het hele land voorkomt. Het is een vlinder die vooral veel in tuinen voorkomt en daar dan ook veel wordt gezien. Maar omdat het een nachtvlinder is en ook een van..
Een recente studie toont aan dat de terugkeer van de kroeskoppelikaan naar Nederland mogelijk is. Mede op basis van diverse archeologische vondsten is de aanwezigheid van deze soort meermaals vastgesteld in de Lage Landen. Veel..
Een heerlijk mini-oerwoud voor allerlei kleine trottoirbewoners; vrolijke hordes groene blaadjes op beschaduwde oude klinkers. Ooit een kamerplant, nu een steeds vaker geziene bewoner van stadse stegen. Ga op zoek naar..
