Natuurberichten
Pagina 683 van 1703 - 17022 Resultaten
Een jaar lang hebben meer dan honderd vrijwilligers op het platteland van Rwanda melding gemaakt van muggenoverlast en muggen verzameld met zelfgemaakte vallen. Op basis van de waarnemingen is te zien waar en wanneer het risico op..

De houtpantserjuffer is een heel algemene libel en zit eigenlijk overal in ons land. Ze planten zich voort in bomen en struiken langs de waterkant, maar als ze nog niet geslachtsrijp zijn kun je ze overal aantreffen; ook in je..

In Diergaarde Blijdorp is een zeer bedreigde Antilliaanse leguaan uit het ei gekropen. Een heuglijk moment voor het internationale fokprogramma, waarin Blijdorp een belangrijke rol speelt. ..

Het broedseizoen van 2020 zit erop. Zo ook voor strandbroeders, vogels die hun eieren het liefst leggen in een eenvoudig kuiltje op het strand. Door vrijwilligers zijn tientallen nesten van strandplevier, bontbekplevier en..

Op 12 en 13 september is het jaarlijkse Egelweekend. Tijdens dit weekend roepen de Zoogdiervereniging, Egelwerkgroep en Jaarrond Tuintelling iedereen op om egelwaarnemingen door te geven, bijvoorbeeld uit eigen achtertuin of..
Steeds meer mensen zetten zich actief in om de biodiversiteit in Nederland een handje te helpen. Fantastisch! Vooral in de eigen tuin worden de nodige stoeptegels gelicht om bijvoorbeeld plaats te maken voor bij- of..

Doodshoofdvlinders in de nacht en bosuilen verlaten thuis...

Bij het Brabantse provinciehuis in ’s-Hertogenbosch is een speciale bijenkast geplaatst. Niet alleen is deze kast volgestopt met allerlei meetapparatuur, ook wordt zij bevolkt door honingbijen die de Varroa-mijt bij kop en kont,..

Plasticvervuiling in onze oceanen is één van de grootste milieuproblemen van onze tijd. WWF presenteerde vorige week een interactieve kaart die het wijdverspreide plasticprobleem goed zichtbaar maakt. De Global Plastic Navigator..