Natuurberichten
Pagina 711 van 1682 - 16816 Resultaten

Eieren van de grote bonte specht en bloemen tussen de tegels...

Drie wisentstieren uit het Kraansvlak zijn eind maart gezond aangekomen in hun nieuwe omgeving. Twee dieren zijn verhuisd naar een natuurgebied in Tsjechië en een derde stier is na een kort transport aangekomen in de provincie..
Op 12 april werd in Terneuzen de eerste bevestigde waarneming gedaan van een Aziatische hoornaar dit seizoen. Dat is een maand eerder dan vorig jaar. Toch zijn bijna alle wespen die nu rondvliegen koninginnen van andere soorten,..

Onder de rook van Nijmegen, aan de uiterwaarden van de Waal, ligt Buitenplaats Oosterhout. Veertig hectare, grotendeels bos, een perceel kruidenrijk grasland, een prachtig landhuis met tuin en een zeer betrokken en bevlogen..

Blauwborst legt eerste eieren en steeds meer libellen zichtbaar...

Op deze bijzondere Koningsdag vliegen de oranjetipjes volop. Ook het landkaartje, zoals al werd gemeld in het Nature Today natuurjournaal, doet mee in de feestelijkheden, want ook deze zijn overwegend oranje gekleurd. Door de..

Feest op het dak van het provinciehuis in Noord-Brabant! Op 22 en 23 april kwamen de eieren uit van de slechtvalken, die voor het elfde jaar op rij óp de 23ste verdieping van het provinciehuis zijn gaan broeden. De twee jonge..

Hoe voorkom je dat de wolf schapen of andere landbouwhuisdieren aanvalt of beperk je eventuele schade? In de speciale ‘Faunaschade Preventiekit Wolven’ heeft BIJ12 verschillende preventieve middelen op een rij gezet: van..

Alle 25 Overijsselse gemeenten hebben zich gecommitteerd aan een provinciaal plan voor de aanpak van de eikenprocessierups. De gemeenten gaan op korte termijn aangetroffen nesten registreren en een coördinator aanstellen voor de..