Natuurberichten

Dossier: Biodiversiteit

Pagina 378 van 378 - 3774 Resultaten

pallas eekhoorn

Vandaag, 22 mei, is het Wereldbiodiversiteitsdag. Over de hele wereld staan planten, dieren en leefgebieden volop in de belangstelling. In Nederland worden op deze dag een aantal opvallende nieuwelingen in de Nederlandse natuur..


Lees verder 22 mei 2009   16 jaar oud
Kerstboom (Picea) in beek. Foto: Piet Verdonschot, Alterra.

De Nederlandse beken worden sinds jaar en dag schoon gehouden om de waterafvoer en daarmee veiligheid te zekeren. Bomen, takken en bladeren brengen echter de biodiversiteit terug in de beek. Kerstbomen kunnen de kernfunctie in..


Lees verder 26 december 2008   16 jaar oud
Grutto op paal. Fotograaf Martin Hierck. aangeleverd door Vogelbescherming Nederland

De kranten staan er vol mee: de financiële crisis en de klimaatscrisis. De ene top volgt na het andere overleg. Maatregel op maatregel wordt afgekondigd. Maar rond een andere crisis blijft het verdacht stil. Over het aantal..


Lees verder 22 december 2008   16 jaar oud
Vergraste heide Ruurlo

We kunnen er niet meer omheen: de hoge uitstoot van ammoniak is zonder twijfel slecht voor de natuur. Dat staat in een rapport van Alterra, onderdeel van Wageningen UR, waarin twintig jaar onderzoek naar het effect van ammoniak-..


Lees verder 10 juli 2008   17 jaar oud

Archief