Natuurberichten
Pagina 1471 van 1727 - 17269 Resultaten

Juni is toptijd op plantengebied. Veel planten staan uitbundig in bloei. Het droge voorjaar doet daar in 2011 misschien wat aan af. Droge zonnige kalkhellingen hebben hun frisheid al vroeg verloren dit jaar. Maar andere soorten,..

Natuurpunt Studie, INBO en UCL voeren momenteel samen een opdracht uit voor het Agentschap voor Natuur en Bos om 3 soortbeschermingsplannen op te maken voor dagvlinders. Die soorten werden onlangs vastgelegd. De selectie gebeurde..

In het Hemelvaartweekend ontdekte Mark van Veen tijdens een bezoek aan het Kapenglop op Schiermonnikoog een zeldzaam insect. Het ging om een soort wolzwever: Phthiria pulicaria...

Tijdens een zonnige wandeltocht op de Hellegatsplaten vonden ARKers een eerste klavervreter. Erg leuk, zo'n plant van de Rode Lijst, dachten ze nog, maar een dag later ontdekten ze honderden klavervreters op de Slikken van..

Natuurmonumenten heeft meldingen ontvangen dat er slangen zijn gesignaleerd op de heide bij de Helenaheuvel te Doorn. De boswachters hebben poolshoogte genomen en bevestigen dat het hier om adders gaat. Er zijn al tientallen jaren..

Terwijl een aantal soorten vogels de voorjaarstrek nog niet heeft afgesloten, is de zwarte ruiter al begonnen met de wegtrek uit de broedgebieden in Noord-Europa. Op verscheidene plaatsen, zoals in het Lauwersmeer, zijn op dit..

In opdracht van het ministerie van Defensie inventariseert Regelink Ecologie & Landschap vleermuizen op Generaal Majoor Koot kazerne te Stroe. In de nacht van 17 op 18 mei werd tijdens een inventarisatie een bosvleermuis..

De sterk stijgende trend in tekenbeten en Lymegevallen doet anders vermoeden, maar ook teken zijn kieskeurig. Op dit moment zitten we rond de piek van het tekenseizoen: áls er teken zitten grijpen ze nu graag de kans om hun..

De Iepenpage is niet onze algemeenste vlindersoort. Maar zijn verspreiding werd waarschijnlijk in het verleden sterk onderschat. Recent werd de soort voor de eerste keer in meer dan 100 jaar terug aangetroffen in de provincie..

Op zondag 12 juni is op de Mookerheide de eerste gladde slang van het jaar waargenomen. Vroeg in de ochtend trof boswachter Bart van der Aa het volwassen exemplaar aan in het Westelijk deel van het heidegebied. Het betrof hier een..