Natuurberichten
Pagina 192 van 1742 - 17416 Resultaten
Sommige ruimtelijke activiteiten kunnen schadelijk zijn voor beschermde diersoorten. Denk aan het rooien van bomen, baggeren, slopen of bouwen. Er moeten dan maatregelen genomen worden om schade te voorkomen of te beperken en er..
Al jaren verzamelt de Zoogdiervereniging verspreidingsgegevens van (spits)muizen aan de hand van braakballen. Eén van de soorten waar dit project informatie over oplevert is de zeldzame veldspitsmuis. Door het vergelijken van..
Komend weekend, 14 tot en met 16 juni, is er weer een libellentelling. Als je een vijver in de tuin hebt, met een mooie water- en oevervegetatie en zonder vissen, dan heb je vast en zeker libellen. Maar zelfs in tuinen zonder..
Van mei tot juli worden Vogelbescherming en vogelopvangen vaak gebeld met de vraag: wat moet ik doen met een gevonden vogeltje? In dit bericht alles wat je wel of niet kan doen om jonge vogels te helpen in zes vragen en..
De Europese kiezers hebben de politieke kaarten in Brussel opnieuw geschud tijdens de verkiezingen van 2024. De partijen die voor de Green Deal staan, behouden de meerderheid. Klimaatverandering en het aanhoudende natuurverlies..
Wilgengriend valt in Nederland onder de cultuurhistorische bossen. Waar we er rond 1920 nog 14.000 hectare van hadden, is daar nu nog maar 450 hectare van over. Wilgengriend is cultuurhistorisch en ecologisch ontzettend waardevol,..
De invasieve Reuzenberenklauw bloeit binnenkort. We worden wederom geconfronteerd met het potentieel schadelijke effect op de omgeving en de gezondheid. Regelmatig komen verzoeken om Reuzenberenklauw te verwijderen aan bij het..
Puttertjes broeden alweer en deze bloemen bloeien alleen 's nachts...
