Natuurberichten
Categorie: Planten
Op Nature Today publiceren topbiologen dagelijks over actuele ontwikkelingen in de natuur. In de afgelopen jaren zijn al honderden natuurberichten gepubliceerd over planten door onder andere Stichting FLORON, het Nederlands Instituut voor Ecologie en Wageningen University & Research. De plantenberichten gaan over uiteenlopende onderwerpen waaronder: herkennen van plantensoorten, seizoenveranderingen, bloei, bladontplooiing, rijping van vruchten, bladverkleuring en bladval, exoten, weersinvloeden op planten en de uiteenlopende interacties met allerlei diersoorten. Een zeer groot aantal soorten is al aan bod gekomen. Alle plantenberichten staan hieronder weergegeven op chronologische volgorde. Zeer regelmatig komen er nieuwe berichten bij.Pagina 201 van 208 - 2071 Resultaten
Het oogstseizoen voor appels en peren is zo goed als voorbij. Hoewel de weersextremen invloed hadden op de ontwikkeling van de vruchten, is er toch een goede opbrengst. ..

Met de invallende herfst is ook de bladverkleuring begonnen. De berk is altijd één van de eerste bomen die geel kleurt. Dit jaar werd de eerste waarneming op 22 september bij de natuurkalender gemeld. Dit is vrijwel gelijk met..

In het Zuid-Hollandse Voornes Duin, een natuurgebied van Natuurmonumenten, is onlangs kaal stofzaad gevonden. Dit is een zeer zeldzame plant die landelijk de laatste tijd sterk afgenomen is. ..

In de nazomer en de herfst is het tijd voor kastanjes. Tussen half augustus en oktober zijn de vruchten van de paardenkastanje rijp. Bij de Natuurkalender zijn nu elf waarnemingen binnen. De meesten komen uit het midden van het..
De afgelopen dagen zijn bij De Natuurkalender diverse waarnemingen van ambrosia binnen gekomen. Ook zijn de eerste ambrosiapollen van dit jaar aangetroffen in de twee pollenvallen van Nederland. Het is zeer waarschijnlijk dat de..

In de nazomer en de herfst is de kardinaalsmuts in volle glorie te bewonderen. Op dit moment zijn de opvallende rozerode vruchten rijp. Wanneer deze open barsten komen er feloranje zaden tevoorschijn. Over een paar weken maken de..

Het duurt nog maar even en dan zijn de dahlia’s weer uitgebloeid. Maar voordat het zover is, zijn er eerst nog een aantal bloemencorso’s in ons land, waar de dahlia’s worden gebruikt om indrukwekkende praalwagens te bouwen. De..

Op veel plaatsen in Nederland beginnen de vruchten van de meidoorn te kleuren. Een teken dat het einde van de zomer nadert. Het tijdstip van de kleuring van de vruchten loopt een paar weken achter op het schema van vorig jaar maar..

Met de fikse regenbuien en de harde wind van de afgelopen dagen lijkt het wel bijna herfst in Nederland. Veel mensen denken hier waarschijnlijk liever nog niet aan en hopen op een mooie en warme nazomer. Maar de natuur maakt zich..

De eerste rijpe vruchten van de gewone vlier zijn inmiddels gesignaleerd. De verwachting is dat de vruchtrijping zich anderhalve week eerder zal voordoen dan vroeger het geval was...