Natuurberichten
Categorie: Vlinders
Op Nature Today publiceren topbiologen dagelijks over actuele ontwikkelingen in de natuur. In de afgelopen jaren zijn al honderden natuurberichten gepubliceerd over vlinders door onder andere De Vlinderstichting en Wageningen University & Research. De vlinderberichten gaan over uiteenlopende onderwerpen waaronder: herkennen van vlinders, rupsen en eitjes, invloed van weer, nieuwe soorten, bedreigingen, aantallen, natuurbeheer, bermen, vlinders in de tuin, bestuiving, vlinderbloemen. Een zeer groot aantal soorten is al aan bod gekomen. Alle vlinderberichten staan hieronder weergegeven op chronologische volgorde. Zeer regelmatig komen er nieuwe berichten bij.Pagina 144 van 209 - 2089 Resultaten

In feromoonvallen in Drenthe is een recordaantal eikenprocessievlinders gevangen. Met bijna 15.000 vlinders ruim twee keer zoveel als vorig jaar, terwijl het aantal vallen juist lager was en de tellingen nog niet klaar zijn: de..
Om te beoordelen hoe het gaat met onze natuur is het van belang om op een goede en gestandaardiseerde manier te tellen. Alleen als je voldoende punten telt, krijg je betrouwbare gegevens. Dagvlinders en libellen geven goede..
Vrij onverwacht won de dagpauwoog de tuinvlindertelling van begin augustus, terwijl ervoor en erna juist de kleine vos in grote aantallen gezien werd. Was het een kwestie van geluk of van 'net op tijd pieken'? En was hij wel de..

De voorbije weken merkten heel wat mensen een bizar beestje op in hun tuin. Volgens sommigen bewoog het als een slang, anderen schrokken van de opvallende ‘angel’. Niets om bang van te zijn: het is de rups van het Groot avondrood,..
Het zal u niet ontgaan zijn: het is een erg vlinderrijke zomer. Ook nu zijn er nog steeds veel vlinders te zien als het een beetje warm en zonnig is. Vlinders zie je veel op bloemen, maar in de nazomer is ook fruit in trek...
Sinds vorige week worden er regelmatig weeskinderen gemeld. Grotere aantallen van deze prachtige grote nachtvlinder worden vooral gezien met stropen. Ze worden aangelokt door zoete smeer die door vlinderaars op bomen wordt..
Wie deze zomer in Nederland bleef, heeft heel veel vlinders kunnen zien. Het lijkt een erg goed vlinderjaar te zijn. Is dit ook zo? En betekent dit dat het nu goed gaat met de vlinders?..

In grote delen van het land zijn dit jaar minder eikenprocessierupsen waargenomen dan in voorgaande jaren. Drenthe is echter een uitzondering. Daar werden bijna twee keer zoveel nesten verwijderd als vorig jaar. Er zijn..
De eerste helft van augustus waren er heel veel trekvlinders te zien en nog steeds kun je op heel veel plaatsen oranje luzernevlinders en gamma-uilen aantreffen. Kolibrievlinder, atalanta en distelvlinder, ook trekvlinders, zijn..

Men zegt wel eens dat een boek gedateerd is van zodra het uitkomt. Dat geldt ook voor het standaardwerk 'de nieuwe dagvlinderatlas'. Over de Iepenpage lezen we in die atlas dat het een typische soort is van de zuidwestelijke en..