Natuurberichten
Dossier: Bedreigde soort
Pagina 167 van 197 - 1966 Resultaten
De Vogelwerkgroep Zuidoost-Achterhoek telt al veertig jaar de broedvogels in haar gebied. In die periode is de vogelbevolking sterk veranderd. Kenmerkende soorten van het kleinschalig cultuurlandschap, zoals de ortolaan, paapje en..

Voor het eerst in Nederland wordt een graslandgebied aangewezen als natuurreservaat. Het betreft de Rotstergaaster Wallen, bestaande uit weilanden langs de Tjonger ten zuiden van Heerenveen. Nu al is de Rotstergaaster Wallen met..

In de afgelopen weken werden tijdens onderzoek bij Vaals voor het eerst hazelmuizen gevonden in nieuwe begraasde natuurgebieden. Een opsteker voor ARK Natuurontwikkeling die in Zuid-Limburg werkt aan verbetering van het leefgebied..
Rode Lijsten zijn een belangrijke aanwijzing voor de biodiversiteit: hoe goed of slecht gaat het? Het Centraal Bureau voor de Statistiek ontwikkelde een indicator die de lengte van de Rode Lijsten volgt. En daaruit blijkt dat de..

ARK Natuurontwikkeling en Natuurmonumenten zijn begin oktober 2013 in Zuid-Limburg gestart met een onderzoek naar de wilde kat. Gedurende drie maanden zal met cameravallen worden gezocht naar dit zeer zeldzame dier...

Het Rotterdamse havengebied is een groot industrieel gebied waar onder andere de beschermde rugstreeppad leeft. Om terreinen waar deze soort voorkomt voor het havengebied in gebruik te kunnen nemen is compenserend leefgebied..

Ongeveer een maand geleden heeft een Belgische sportduikster in de buurt van Zierikzee, in de Oosterschelde, twee exemplaren van het Groot zeegras aangetroffen. Deze zaadplant wordt in Nederland ernstig bedreigd, is zeldzaam en..

Herbebossingsinitiatieven op Klein Bonaire en Klein Curaçao, twee kleine eilandjes voor de kust van respectievelijk Bonaire en Curaçao, zijn hoopgevend. Tien inheemse plantensoorten die op Klein Curaçao zijn geherintroduceerd,..

Onderzoekers van de Faculteit Diergeneeskunde van de Universiteit Gent hebben, in samenwerking met RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland), het Amphibian Evolution Lab van de Vrije Universiteit Brussel en Imperial..

Tijdens de, door EIS-Nederland georganiseerde, jaarlijkse 1000-soortendag begin juni zijn zoals gewoonlijk weer meer dan duizend soorten insecten, spinnen en andere ongewervelden gevonden. Daaronder ook enkele heel bijzondere,..