Natuurberichten
Pagina 363 van 1685 - 16845 Resultaten

Oktober koperwiekenmaand. Nu oktober is afgesloten kunnen we terugkijken op fenomenale herfsttrek van deze lijster uit Scandinavië. ..

In Nederland worden veengronden van oudsher drooggelegd voor de landbouw. Drooggelegde veenbodems dalen, waarbij veel broeikasgassen vrijkomen. Om dit te beperken moet het veen weer natter worden gemaakt. Stichting Bargerveen..

Met hun aaibare uiterlijk en bonte kleuren behoren hommels tot de meest bekende en geliefde insecten. Tegelijkertijd vormen ze één van de meest bedreigde groepen van bijen. Een complete veldgids voor de Lage Landen was er tot nu..
De natuur is ernstig aangetast en staat onder zware druk. Het is daarom goed nieuws dat de Europese Commissie in juni een baanbrekend wetsvoorstel voor natuurherstel heeft gepresenteerd. De Nederlandse regering en de Tweede Kamer..

De wintertijd breekt aan. Lekker wandelen in weer en wind. Op het strand bijvoorbeeld. Het winterseizoen is voor de strandnatuur en strandbezoekers van grote betekenis. De nieuwe Groene Strand-webapp neemt u mee op ontdekking...

Honderd jaar geleden was bezemkruiskruid nog onbekend in Nederland. Woltransport heeft ervoor gezorgd dat deze van oorsprong Zuid-Afrikaanse plant in Europa terechtkwam. Nu komt hij hier op steeds meer plekken voor, ook in de..

Een kleine verlaging van de vaarsnelheid in de commerciële scheepsvaart in Europese wateren zorgt voor minder onderwaterlawaai, aanvaringen met walvissen en uitstoot van broeikasgassen. Dat is de conclusie van een onafhankelijke,..