Natuurberichten
Categorie: Vlinders
Op Nature Today publiceren topbiologen dagelijks over actuele ontwikkelingen in de natuur. In de afgelopen jaren zijn al honderden natuurberichten gepubliceerd over vlinders door onder andere De Vlinderstichting en Wageningen University & Research. De vlinderberichten gaan over uiteenlopende onderwerpen waaronder: herkennen van vlinders, rupsen en eitjes, invloed van weer, nieuwe soorten, bedreigingen, aantallen, natuurbeheer, bermen, vlinders in de tuin, bestuiving, vlinderbloemen. Een zeer groot aantal soorten is al aan bod gekomen. Alle vlinderberichten staan hieronder weergegeven op chronologische volgorde. Zeer regelmatig komen er nieuwe berichten bij.Pagina 195 van 211 - 2108 Resultaten

Vanaf eind juni zijn er al een kleine twintig meldingen van keizersmantel gedaan. Deze in Nederland uitgestorven soort zwerft regelmatig ons land in. Er zijn de afgelopen jaren aanwijzingen geweest dat de keizersmantel zich..

Een vrijwilliger van Natuurmonumenten heeft eind juli zeven rupsen van de wolfsmelkpijlstaartvlinder gevonden in de Kwade Hoek. De rupsen zaten op de plant, hoe kan het ook anders, zeewolfsmelk. ..

Komend weekend, 1 en 2 augustus, wordt de tuinvlindertelling gehouden. De vlinders vliegen volop en het lijkt erop dat dit weekend de distelvlinder stevig op nummer 1 zal komen. Wie weet laten ook keizersmantel en oranje..

Het gentiaanblauwtje is een zeldzame vlinder in Nederland die de afgelopen jaren sterk is achteruit gegaan. Op allerlei vochtige heidevelden worden maatregelen genomen om de soort te helpen en we zien nu plaatselijk dat het succes..

Afgelopen dinsdag (21 juli) zag André van Es bij Ouddorp aan de Grevelingen een boswitje. Deze vlinder heeft een vaste populatie in Zuid-Limburg, maar komt daarbuiten niet voor. Is hij meegelift of ver gezworven?..

Afgelopen week werden in de Achterhoek en Drenthe de eerste vlinders van de eikenprocessierups aangetroffen. De vlinders zaten in vallen die gebruikt worden in het onderzoek naar de noordwaartse verspreiding van de..

Na de uitgebreid beschreven trek van de distelvlinder dit jaar komen er nu ook steeds meer meldingen van de veel zeldzamere oranje luzernevlinder, het meest nog uit het zuiden van het land. ..

Mensen uit de vorige eeuw herinneren zich vaak nog dat vlinderstruiken (Buddleia soorten) vol zaten met vlinders. Het lijkt erop dat die beelden dit jaar ook weer te zien zullen zijn. Vooral de distelvlinder is veel aanwezig ,..

Ondanks intensief zoeken was de grote vuurvlinder de afgelopen drie jaar niet meer aangetroffen in de Wieden. Beheerder Paul Verbij van Natuurmonumenten vond woensdag gelukkig weer twee vlinders, dus de soort zit er nog!..

De grote weerschijnvlinder is een zeldzame soort die voornamelijk in Noord-Brabant en Twente werd gezien. De afgelopen jaren kwamen er steeds meldingen uit Zuid Friesland, Noordwest Overijssel en de Noordoostpolder. Dit jaar..