Natuurberichten
Categorie: Overig
Pagina 126 van 129 - 1290 Resultaten

Eind februari werd op Terschelling het Duintolletje aangetroffen. De vondst is opmerkelijk omdat deze zuidelijke soort pas in 2001 in Nederland werd aangetroffen en men niet verwacht had dat dit landslakje zich zo snel naar het..

De foto hiernaast toont een bijzonder verschijnsel: ijshaar of haarijs dat soms in beuken- of gemengde bossen met beuken of eiken te vinden is. Tot nu toe is dit zeer zeldzame fenomeen alleen aangetroffen op dode takken van eik en..
Het ijs is niet alleen voor schaatsend Nederland een genoegen. De vrijwilligers van het HabSlak-project genieten met volle teugen van de schilderachtige wintertaferelen en van de met ijskristallen omgeven Zeggekorfslakken...

Nu het ijs zo dik is dat half Nederland de schaatsen onderbindt, betekent dit niet dat er onder dit ijs geen waterdieren meer te vinden zijn. In vijver, sloot en plas zijn zelfs nog een heleboel dieren actief! Toch hebben deze..
‘Slecht weer bestaat niet, slechte kleding wel’. Dat is het gedachtegoed van de kinderopvang in Scandinavische landen. Ook in Duitsland heeft de naschoolse opvang in de natuur een vlucht genomen. In Nederland staat de groene..

De kranten staan er vol mee: de financiële crisis en de klimaatscrisis. De ene top volgt na het andere overleg. Maatregel op maatregel wordt afgekondigd. Maar rond een andere crisis blijft het verdacht stil. Over het aantal..

Wist je dat hazenvrouwtjes zwanger kunnen worden terwijl ze nog bijna voldragen babyhaasjes in hun buik hebben? Of hoe je hoe je parende padden kunt helpen overleven? Deze en veel andere onderwerpen bespreekt Hans Peeters in het..

Onderzoekers van Alterra Wageningen UR bestuderen de gevolgen van zeespiegelstijging in een bijzonder experiment op ware grootte: op Ameland is door gaswinning de bodem de laatste jaren 30 cm gezakt, evenveel als de zee op korte..

Op 17 december a.s. organiseert Alterra samen met het Bosschap (het bedrijfschap voor bos en natuur) een landelijke discussiebijeenkomst over beheer van bos- en natuurterreinen. Wat is er voor nieuws onder de zon? In het..

Nederlanders zijn echte globetrotters. Waar je ook komt in het buitenland: je komt er Hollanders tegen. Veel natuurwaarnemingen gaan dan ook in boekjes en op foto’s mee terug, terwijl men er in die landen vaak grote behoefte aan..